Hold | Nr. | Født | Træner | Dag | Sted | Bane | Fra | Til | Bemærkninger |
U4 Mix | 107 | 2014 | Yussuf+Anders Ettrup | Lørdag | Multisalen | 10:00 | 10:45 | Nyt hold | |
U5 Mix | 100 | 2013 | Yussuf | Lørdag | Multisalen | 09:00 | 09:45 | ||
U6 Piger | 104 | 2012 | Elisa Rosenbohm | Lørdag | Hermeshallen | 1 | 10:00 | 11:00 | |
U7 Piger | 101 | 2011 | Anders Ettrup | Lørdag | Hermeshallen | 2 | 11:00 | 12:00 | |
U8 Piger Gul | 121 | 2010 | Tirsdag | Nyelandsvej Skole, salen | 16:30 | 17:30 | Sona trænede pigerne om mandagen kl. 16-17 i den forgangne sæson. | ||
U8 Piger Sort | 123 | 2010 | Onsdag | Ny Hollænder, pigesal | 16:30 | 17:30 | Kommer fra U8 Piger, hold 122, onsdag kl. 17:00-18:00 i den netop afsluttede sæson. | ||
U9 Piger | 120+ 122 |
2009 | Ivana | Mandag | Hermeshallen | 1,2 | 17:00 | 18:00 | De yngste piger flyttes til hold 123, dvs. U8 piger. |
Onsdag | Nyelandsvej Skole, hallen | 16:00 | 17:30 | ||||||
U10 Piger | 140 | 2008 | Ivana | Mandag | Hermeshallen | 1,2 | 16:00 | 17:00 | Tidligere trænet af Kasper, Sona |
Onsdag | Nyelandsvej Skole, hallen | 17:30 | 19:00 | ||||||
U11 Piger | 141 | 2007 | Sona & Johanne | Mandag | Bülowsvejhallen | 1,2,3 | 15:30 | 17:00 | Tidligere trænet af Kasper, Sona |
Fredag | Hermeshallen | 1,2 | 16:00 | 17:30 | |||||
U12 Piger | 160 | 2006 | Sona & Johanne | Mandag | Bülowsvejhallen | 1,2,3 | 15:30 | 17:00 | |
Fredag | Hermeshallen | 1,2 | 16:00 | 17:30 | |||||
U13 Piger | 161 | 2005 | Julie | Mandag | Hermeshallen | 1,2 | 18:00 | 19:00 | De ældste piger fra Sonas U11/U12 pigehold får deres eget U13 Pigehold. |
Onsdag | Bülowsvejhallen | 3 | 15:30 | 17:00 | |||||
U14 Piger | 200 | 2004 | Anja Andersen | Mandag | Bülowsvejhallen | 17:00 | 18:30 | ||
Onsdag | Bülowsvejhallen | 16:30 | 18:00 | ||||||
Fredag | Hermeshallen | 17:30 | 19:00 | ||||||
U15/U16 Piger | 201 | 2003/02 | Sona & Jens | Mandag | Bülowsvejhallen | 1,2,3 | 17:00 | 18:30 | Træner sammen med U16 pigerne |
Onsdag | Bülowsvejhallen | 1,2,3 | 16:30 | 18:00 | Træner sammen med U16 pigerne | ||||
Fredag | Hermeshallen | 1,2 | 17:30 | 19:00 | Træner sammen med U16 pigerne | ||||
U17 Damer | 220 | 2001 | Sona & Jens | Mandag | Bülowsvejhallen | 1,2,3 | 17:00 | 18:30 | Sammen med U15 pigerne |
Onsdag | Bülowsvejhallen | 1,2,3 | 16:30 | 18:00 | Sammen med U15 pigerne | ||||
Fredag | Hermeshallen | 1,2 | 17:30 | 19:00 | Sammen med U15 pigerne | ||||
U19 Damer | 250 | 1999/00 | Mandag | Bülowsvejhallen | 3 | 18:30 | 20:00 | ||
Torsdag | Nyelandsvej, hallen | 1 | 19:00 | 20:30 | |||||
U6 Drenge | 103 | 2012 | Lørdag | Hermeshallen | 2 | 10:00 | 11:00 | ||
U7 Drenge | 105 | 2011 | Lørdag | Hermeshallen | 2 | 09:00 | 10:00 | Drengene fra U6 Mix og U6 Drenge lægges sammen til U7 Drenge | |
U8 Drenge Gul | 110 | 2010 | Margrethe & Josefine |
Tirsdag | Bülowsvejhallen | 17:00 | 18:00 | U8 spillerne rykker op på U9, således at dette bliver et rent U8 hold. | |
U8 Drenge Sort | 111 | 2010 | Yussuf+Elisa | Lørdag | Hermeshallen | 1 | 11:00 | 12:00 | Ugis har trænet holdet frem til sommerferien |
U9 Drenge Gul | 112 | 2009 | Jens Laulund | Torsdag | Bülowsvejhallen | 3 | 17:00 | 18:00 | |
Lørdag | Bülowsvejen skole | 10:00 | 11:00 | Nederste gymnastiksal | |||||
U9 Drenge Sort | 113 | 2009 | Onsdag | Nyelandsvej Skole, salen | 16:30 | 17:30 | |||
Lørdag | Hermeshallen | 1 | 09:00 | 10:00 | |||||
U10 Drenge Sort | 130 | 2008 | Alonzo Brooks | Mandag | Bülowsvejen skole | 16:30 | 17:30 | Nederste gymnastiksal | |
Lørdag | Bülowsvejen skole | 11:00 | 12:30 | Nederste gymnastiksal | |||||
U10 Drenge Gul | 131 | 2008 | Mickey Dennis & Lars | Mandag | Nyelandsvej Skole, salen | 16:00 | 17:30 | ||
Lørdag | Bülowsvejhallen | 3 | 08:30 | 10:00 | |||||
U11 Drenge Sort | 132 | 2007 | Mickey Dennis | Torsdag | Ny Hollænder, drengesal | 3 | 16:30 | 18:00 | |
Lørdag | Bülowsvejhallen | 3 | 10:00 | 11:30 | |||||
Ivana | Tirsdag | Bülowsvejhallen | 2,3 | 15:30 | 16:30 | Fælles tekniktræning for U11 | |||
U11 Drenge Gul | 133 | 2007 | Casper & Tomas | Torsdag | Bülowsvejhallen | 1,2 | 17:00 | 18:30 | |
Lørdag | Bülowsvejhallen | 1,2 | 10:00 | 11:30 | |||||
Ivana | Tirsdag | Bülowsvejhallen | 2,3 | 15:30 | 16:30 | Fælles tekniktræning for U11 | |||
U12 Drenge Gul + Orange | 150+ 151 |
2006 | Jens & Christian | Mandag | Nyelandsvej, hallen | 16:00 | 17:30 | ||
Onsdag, tekn | Bülowsvejhallen | 1,2 | 15:30 | 16:30 | |||||
Torsdag | Bülowsvejhallen | 1,2 | 18:00 | 19:30 | |||||
U12 Drenge Grøn | 152 | 2006 | Alonzo Brooks | Mandag | Bülowsvejen skole | 17:30 | 19:00 | De ældste fra holdet født i 2005 overføres til U13 Sort (hold 155) | |
Fredag | Bülowsvejhallen | 2,3 | 15:30 | 17:00 | |||||
U12 Drenge Sort | 153 | 2006 | Nicolaj Nielsen | Tirsdag | Bülowsvejhallen | 1 | 15:30 | 17:00 | |
Fredag | Bülowsvejhallen | 1,2 | 15:30 | 17:00 | |||||
U13 Drenge Gul | 154 | 2005 | Anders | Tirsdag | Nyelandsvej | 18:00 | 19:30 | ||
Torsdag | Bülowsvejhallen | 1,2 | 15:30 | 17:00 | |||||
Lørdag | Bülowsvejhallen | 1,2 | 08:30 | 10:00 | |||||
U13 Drenge Sort | 155 | 2005 | Torsdag | Bülowsvejhallen | 3 | 15:30 | 17:00 | Nyt hold sammensættes af spillere fra hold 154 og hold 152 (født i 2005). | |
Lørdag | Nyelandsvej | 10:30 | 12:00 | ||||||
U14 Drenge 1 | 211 | 2004 | Ivana & Georg | Tirsdag | Bülowsvejhallen | 2,3 | 16:30 | 18:00 | Vi rokerer rundt, således at den forgangne sæsons U14 bliver årgangsinddelt. Dvs. årgang 2003 bliver til U15 og årgang 2004 bliver til U14. |
Torsdag | Nyelandsvej | 16:00 | 17:30 | ||||||
Fredag | Nyelandsvej | 18:00 | 19:30 | ||||||
U14 Drenge 2 | 213 | 2004 | Nicolaj Nielsen | Tirsdag | Bülowsvejhallen | 3 | 18:00 | 19:30 | |
Fredag | Bülowsvejhallen | 1 | 17:00 | 18:30 | |||||
U15 Herrer 1 | 210 | 2003 | Ole & Ivana | Tirsdag | Bülowsvejhallen | 1,2 | 18:00 | 19:30 | Vi rokerer rundt, således at den forgangne sæsons U14 bliver årgangsinddelt. Dvs. årgang 2003 bliver til U15 og årgang 2004 bliver til U14. |
Torsdag | Nyelandsvej | 17:30 | 19:00 | ||||||
Fredag | Nyelandsvej | 16:30 | 18:00 | ||||||
U15 Herrer 2 | 212 | 2003 | Alonzo | Tirsdag | Falkonergården | 17:00 | 18:30 | ||
Lørdag | Nyelandsvej | 09:00 | 10:30 | ||||||
U16 Herrer | 232 | 2002 | Per Rindom | Mandag | Nyelandsvej | 17:30 | 19:00 | ||
Tirsdag | Nyelandsvej | 16:30 | 18:00 | ||||||
Fredag | Hermeshallen | 1,2 | 19:00 | 20:30 | |||||
U17 Herrer 1 | 230 | 2001 | Mickey Dennis | Mandag | Bülowsvejhallen | 1,2 | 18:30 | 20:00 | Sammen med U19 |
Lørdag | Bülowsvejhallen | 1,2,3 | 11:30 | 13:00 | Sammen med U19 | ||||
U17 Herrer 2 | 231 | 2001 | Alonzo Brooks | Tirsdag | Falkonergården | 18:30 | 20:00 | ||
Fredag | Bülowsvejhallen | 2,3 | 17:00 | 18:30 | |||||
U19 Herrer | 234 | 1999/00 | Mickey Dennis | Mandag | Bülowsvejhallen | 1,2 | 18:30 | 20:00 | Sammen med U17 |
Tirsdag | Nyelandsvej | 21:00 | 22:30 | Sammen med 2. Div Herrer | |||||
Torsdag | Bülowsvejhallen | 3 | 18:30 | 20:00 | |||||
Lørdag | Bülowsvejhallen | 1,2,3 | 11:30 | 13:00 | Sammen med U17 |